Holdoversigt

Vinter 2018/2019

For at finde beskrivelse af holdet og tilmelding, klikke på holdnavnet.

Multisport

Varmtvandstræning

Onsdag  kl 18.30 – 19.30
Der er plads til 7 detagere på holdet.

Instruktør: William Dyrholm
Sted: Arden svømmehal

Kids-Floorball  

Tirsdag 16.00-17.00
Trænere: Johnny Bak, Flemming Jensen
Sted: Valsgaard Hallen, Gammel hal

Floorball Damer

Tirsdag 20.30-22.00
Træner: Flemming Jensen, Johnny Bak
Sted: Valsgaard Hallen, Gammel hal

Floorball Motion(+ 16 år)

Torsdag 20.30-22.00
Træner: Thomas Wie
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Se mere om floorball på Valsgaard Vikings hjemmeside

Gymnastik

Mor/Far – Barn (½ – 3 år)

Tirsdag 16.30-17.30
Instruktør: Julie Haslund og Helle Wolder
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Puslingemix (3-4 år)

Onsdag 16.00-17.00
Instruktør: Mette, Julie, Sara, Stefan, Sofie, Tue, Lasse, Marie, Emma Marie, Freja.
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Tonserne (drenge 5 år – 0. klasse)

Mandag 16.15-17.15
Instruktør: Charlotte, Peter, Dorte, Oscar, Alexander, Laura
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Tøsefræs (piger 5 år – 0. klasse)

Mandag 17.15-18.15
Instruktør: Pia, Mia, Anders, Laura, Emma, Simon.
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Søde piger (Piger 0.-2. klasse)

Tirsdag 16.30-17.30
Instruktør: Josefine
Sted: Valsgaard Hallen, Multi-rummet

Springpiger I (piger 1.-3. klasse)

Onsdag 17.00-18.30
Instruktør: Cecilie, Vibeke, Ea, Nadia, Julie, Sarah, Camill, Christian.
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Seje drenge (drenge 1. – 3. klasse)

Torsdag 16.00-17.30
Instruktør: Kent, Charlotte, Caroline, Astrid, Helene, Ida.
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Rytmepiger (4.-6. klasse)

Torsdag 17.30-19.00
Instruktør: Naja, Kirstine
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Springdrengene (4.-6. klasse)

Tirsdag 18.45-20.15
Instruktør: Rasmus, Michael, Alex, Poul
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Springpiger II (4.-6. klasse)

Onsdag 19.00-20.30
Instruktør: AnnSofie, Caroline, Maria, Nicoline, Helene, Karina, Lotte
Sted: Valsgaard Hallen, Gl. hal

Juniorpiger (7.-9. klasse)

Torsdag 19.00-20.30
Instruktør: Maja, Cecilie
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Juniormix (fra 7. klasse)

Mandag 18.15-19.45
Instruktør: Julie, Mie, Michael, Mads
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Mixtape Dans 1 (7.-9. klasse)

Tirsdag 17.30-19.00
Instruktør: Regitse Hyrup, Joakim Schytte
Sted: Valsgaard Hallen, Multi-rummet

VGF Mastergirls (fra 10. klasse)

Onsdag kl. 20.30-22.00
Instruktør: Charlotte Mølgaard, Michelle Breum
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Rytmisk grundgymnastik (alle aldre)

Hver anden Onsdag (lige uger) kl. 18.30-20.00
Instruktør: Helene Holdensgaard
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

SMUK (+23 år)

Hver anden onsdag (ulige uger) 18.30-20.30.
Instruktør: Charlotte Drejer Mølgaard, Sofie Holdensgaard, Michelle Breum
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Giv Slip (Spring for kvinder fra 17 år)

Mandag 19.45-21.45
Instruktør: Charlotte Mølgaard, Mikkel Sass og Niels Schønning
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Voksen Motion M/K

Tirsdag 17.30-18.45
Instruktør: Dorte Samuelsen
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

60+ M/K 

Torsdag 14.30-15.45
Instruktør: Elly Bjerring
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

Cirkeltræning

Tirsdag 20.15-22.00
Instruktør: Lena Bjøn, Ann Britt Kjær.
Sted: Valsgaard Hallen, Ny hal

 

Share This: